KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10245547
*
nr 1024 5547
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Etsning, Carl Larsson (1853-1919), (efter), "Den glada fester", motivet: 27x24, 5
Kondition: missfärgningar
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2016
kl 20:17:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 14:49:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Carl Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Carl Larsson
Kondition: missfärgningar
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Carl Larsson
nr 1024 5547
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Etsning, Carl Larsson (1853-1919), (efter), "Den glada fester", motivet: 27x24, 5
Kondition: missfärgningar
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/3 14:49:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Carl Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



